Szkoła Sportowej Jazdy Konnej, powstała z myślą o profesjonalnej nauce jazdy konnej dzieci i młodzieży. Naszym głównym celem jest przygotowanie jeźdźców do egzaminu na odznaki jeździeckie oraz startów w zawodachTreningi prowadzą doświadczeni instruktorzy oraz czynni zawodnicy skoków i WKKW. Koniem, na których prowadzimy treningi, to głównie konie sportowe z doświadczeniem w startach w zawodach.

Zajęcia odbywają się w maksymalnie 4-osobowych grupach, a każdy z uczniów jeździ indywidualnie (nie prowadzimy jazdy w zastępie).

Treningi prowadzone są w dni powszednie w godzinach 8:00 - 20:00, przy założeniu minimum dwóch treningów w tygodniu. Weekendy wykorzystujemy na odrabianie zaległych zajęć spowodowanych nieobecnością, lub starty w zawodach

Umawianie treningów:
zgloszenia@aromer.pl lub 505 555 235

W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku, deklarowanego poziomu umiejętności oraz propozycji terminu zajęć (dzień/godzina).
  • Zawody Ogólnopolskie w WKKW, Grobice
  • AROmeriada summer (skoki) 2018

Przed rozpoczęciem nauki u nas, każdy jeździec jest indywidualnie oceniany przez instruktora podczas jazdy próbnej i przypisywany do odpowiedniego poziomu naszej skali szkoleniowej.

Poziom podstawowy

Naukę jazdy konnej można rozpocząć w każdym wieku. Prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Zajęcia są prowadzone wyłącznie indywidualnie, aż do momentu zdobycia przez jeźdźca umiejętności swobodnego poruszania się w trzech chodach. Oprócz samych ćwiczeń w siodle, dużo czasu poświęcamy również na naukę właściwego zachowania w stajni i samodzielnego przygotowania konia do jazdy. 

Poziom średnio zaawansowany

Szkolenie na tym etapie jest oparte o wymagania stawiane na egzaminie na brązową odznakę jeździecką PZJ. Aby dołączyć do grupy średnio zaawansowanej jeździec musi posiadać umiejętność swobodnego poruszania się w trzech chodach. Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na korekcie dosiadu i prawidłowym działaniu podstawowych pomocy jeździeckich.

Poziom sportowy

Poziom sportowy to propozycja dla jeźdźców posiadających minimum brązową odznakę jeździecką i  chcących rozpocząć starty w zawodach oraz tych, którzy już startują. Zajęcia są prowadzone według wcześniej ustalonego planu treningowego. Treningi są bardziej intensywne w stosunku do poziomu średnio zaawansowanego i jeźdźcy mają możliwość startu w zawodach na naszych koniach.


"Jeżdżę Konno" Zajęcia przygotowujące do egzaminu
Kursy na odznaki jeździeckie PZJ Wakacyjne kursy przygotowujące do egzaminu na odznaki PZJ
Zgrupowania sportowe Zgrupowania sportowe to propozycja dla osób, które posiadają już BOJ lub SOJ