Szkoła sportowej jazdy konnej, powstała z myślą o profesjonalnej nauce jazdy konnej dzieci i młodzieży. Naszym głównym celem jest przygotowanie jeźdźców do startu w zawodach. Treningi prowadzą doświadczeni instruktorzy oraz czynni zawodnicy. Zajęcia odbywają się w maksymalnie 4-osobowych grupach, a każdy z uczniów jeździ indywidualnie (nie prowadzimy jazdy w zastępie).

Treningi prowadzone są w dni powszednie w godzinach 8:00 - 20:00, przy założeniu minimum dwóch treningów w tygodniu. Weekendy wykorzystujemy na odrabianie zaległych zajęć spowodowanych nieobecnością, lub starty w zawodach.

Umawianie treningów SMS
505 555 235 lub 502 555 582

W treści SMS prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku, deklarowanego poziomu umiejętności oraz propozycji terminu (dzień/godzina).
  • Zawody Ogólnopolskie w WKKW, Grobice
  • AROmeriada summer (skoki) 2018

Przed rozpoczęciem nauki u nas, każdy jeździec jest indywidualnie oceniany przez instruktora podczas jazdy próbnej i przypisywany do odpowiedniego poziomu naszej skali szkoleniowej.

Poziom podstawowy

Naukę jazdy konnej można rozpocząć w każdym wieku. Prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Zajęcia są prowadzone wyłącznie indywidualnie, aż do momentu zdobycia przez jeźdźca umiejętności swobodnego poruszania się w trzech chodach. Oprócz samych ćwiczeń w siodle, dużo czasu poświęcamy również na naukę właściwego zachowania w stajni i samodzielnego przygotowania konia do jazdy. 

Poziom średnio zaawansowany

Szkolenie na tym etapie jest oparte o wymagania stawiane na egzaminie na brązową odznakę jeździecką PZJ. Aby dołączyć do grupy średnio zaawansowanej jeździec musi posiadać umiejętność swobodnego poruszania się w trzech chodach. Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na korekcie dosiadu i prawidłowym działaniu podstawowych pomocy jeździeckich.

Poziom sportowy

Poziom sportowy to propozycja dla jeźdźców posiadających minimum brązową odznakę jeździecką i  chcących rozpocząć starty w zawodach oraz tych, którzy już startują. Zajęcia są prowadzone według wcześniej ustalonego planu treningowego. Treningi są bardziej intensywne w stosunku do poziomu średnio zaawansowanego i jeźdźcy mają możliwość startu w zawodach na naszych koniach.


Aby dobrze nauczyć się jeździć konno nie wystarczy tylko trener. Ważny jest też to, czego potrafi nauczyć Cię koń, na którym siedzisz. U nas nie brakuje dobrych "końskich" nauczycieli.

Chilli Pepper

rasa: czeska gorącokrwista
matka: Fontana cz. gr./Quoniam cz.gr.
ojciec: Cassilius hol./Cassini I hol.

Potomek słynnego Cassini I. Przez wiele lat prywatny koń Agnieszki Kopki-Sikorskiej, która startowała na nim z powodzeniem w skokach w konkursach do klasy N1 oraz 1* w wkkw. Ujeżdżony na poziomie klasy C z ogromną potęgą skoku. Pomógł kilku naszym podopiecznym w zdobyciu III klasy sportowej i doświadczenia w wyższych skokach.

Do-Re-Mi

rasa: szlachetna półkrew
matka: Dekadencja xx/Two-Twenty-Two xx
ojciec: Cassilio hol./Cassini I hol.

O Doremiku można śmiało powiedzieć, że jest z nami od zawsze. Wyhodowany, zajeżdżony i wprowadzony w sport przez Łukasza Sikorskiego. Dzisiaj niezastąpiony profesor. Na swoim koncie ma wiele udanych startów w skokach i wkkw pod naszymi podopiecznymi na poziomie ogólnopolskim.

Druid

rasa: szlachetna półkrew
matka: Diana sp/Czaromir sp
ojciec: Armani sp/Calettos'S Son hol

Koń doświadczony na poziomie klasy L w skokach przez przeszkody oraz wszechstronny konkursie konia wierzchowego. W 2018 i 2019 roku finalista Mistrzostw Polski Młodzików w WKKW. Oprócz wielu wygranych konkursów, ma na swoim koncie również kilkanaście zdanych egzaminów na odznaki jeździeckie.

Debra

rasa: polski koń szlachetnej półkrwi
matka: Debora sp/Revel sp
ojciec: Marino kwpn/Zeoliet kwpn

Klacz z ogromnym potencjałem skokowym, który bez wątpienia odziedziczyła po swoim sławnym ojcu - ogierze Marino. Sprawdza się także doskonale w wkkw. W świat sportu wprowadziła już z powodzeniem kilkoro naszych podopiecznych, pomagając im przy okazji zdobyć między innymi dwa brązowe medale Otwartej Ligi Mazowsza w wkkw.

Iron

rasa: wielkopolska
matka: Izana wlkp/Alkierz wlkp
ojciec: Chef Supreme xx/Ciefs Crown xx

Niezwykle utalentowany skokowo wałach, blisko spokrewniony między innymi z takimi końmi, jak Grand Supreme, czy Jak Chef, na których startuje Mateusz Kiempa. W przeszłości startował w skokach przez przeszkody do klasy P włącznie, dzisiaj odnosi duże sukcesy w wkkw. W 2019 zdobył między innymi brązowy medal Mistrzostw Polski amatorów.

Jantar

rasa: kuc (grupa C)

Janku zawsze mówimy, że nauczył już z połowę województwa mazowieckiego jeździć konno. Kiedyś rezerwowy na Mistrzostwa Europy w skokach przez przeszkody, dzisiaj fantastyczny profesor pomagający w zdawaniu egzaminów na odznaki jeździeckie oraz pierwszych startach.

Kora

rasa: mały koń (grupa E)

Niezwykle inteligentny koń, choć życie nie zawsze było dla niej łatwe, o czym bezwzględnie świadczy jej zachowanie w boksie. Trudna do jazdy, ale bardzo bezpieczna. To typowy przykład konia, o których się mówi, że mają „serce za przeszkodą”. Startowała do klasy L włącznie w skokach przez przeszkody i wkkw. W 2018 roku brała udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w wkkw. 

Lamir

rasa: wielkopolska

Spokojny, opanowany z radarem na początkujących jeźdźców. Albo jedziesz, albo zwiedzasz kąty. Wystarczy mu dosłownie kilka sekund aby zorientować się, kogo ma na grzbiecie. Jednak za tym z pozoru leniwym konikiem, kryje się niezwykle odważny sportowy koń, który już niejednokrotnie pokazał klasę na zawodach skokowych czy treningach na crossie.

Sakramento J

rasa: szlachetna półkrew
matka: Sankcja xx/Graf xx
ojciec: Karbon old/Landor-S old

Trafił do nas w wieku sześciu lat z nadzieją na duży sport. Startował do klasy L włącznie w skokach przez przeszkody i w wkkw z możliwościami na dużo dużo więcej. Niestety okazało się, że pod atletyczną sylwetką kryje się zajęcze serce

Saracen

Rasa: mały koń (gruba E)

Bardzo grzeczny, dzielny i odważny koń, doświadczony w konkursach klasy LL (90 cm) w skokach przez przeszkody oraz w wkkw. Świetny koń do nauki pierwszych skoków i rozpoczęcie startów w zawodach. Fantastycznie sprawdza się równiez na egzzaminach na odznaki jeździeckie PZJ.

Sentido

rasa: małopolska
matka: Sorbona młp/Emir młp
ojciec: Huzar młp/Jalienny młp

Niezwykle doświadczony wałach. Jeszcze do niedawna można go było oglądać na największych zawodach wkkw w Polsce. Startował pod Pawłem Warszawskim na poziomie 2*, w skokach do klasy N włącznie. Od niedawna wpiera naszych podopiecznych przygotowujących się do pierwszych startów w zawodach.

Satijn van de Veldwijk

rasa: haflinger
matka: Sabine
ojciec: Wallenstein

Jedyna haflingerka w rodzinie. Świetnie ujeżdżona, bardzo skoczna i niezwykle cierpliwa nauczycielka. Trafiła do nas z prywatnych rąk, a wcześniej pracowała w szkółce jeździeckiej. Na swoim koncie ma kilka udanych startów w skokach przez przeszkody pod najmłodszymi podopiecznymi naszej szkoły.

Prezes

rasa: polski koń szlachetnej półkrwi
matka: Watra wlkp/Machandel wlkp
ojciec: Pink Floyd HL sp/Pythagors Z west.

Bardzo grzeczny i cierpliwy wałach, doświadczony na poziomie klasy P w skokach. Obecnie z powodzeniem wprowadza w świat sportu młodych adeptów jeździectwa. Na swoim koncie ma kilkanaście zdanych egzaminów na Brązową Odznakę Jeździecką PZJ.

Rapsodia

rasa: kuc (gruba B)

Była Mistrzyni Warszawy i Mazowsza w skokach przeszkody. Na co dzień niezwykle grzeczna, ale kto na niej jeździł nie ma wątpliwości, ze drzemie w niej dusza sportowca. Dzisiaj pomaga głównie „stawiać pierwsze” kroki naszym najmłodszy podopiecznym.

Calineczka

rasa: kuc (gruba D)

Bardzo utalentowana skokowo. Mimo młodego wieku grzeczna i opanowana, chodź udało się jej już „zgubić” kilku jeźdźców. Ma za sobą już pierwsze starty w skokach przez przeszkody i jest doświadczona na przeszkodach krosowych. Bez wątpienia to bardzo ambitny konik, ale na dzień dzisiejszy dla bardziej doświadczonych jeźdźców.