AROmeriada winter 2018/2019

AROmeriada winter (Ujeżdżenie)

Runda Brązowa rozegrana została ostatecznie w dwóch kategoriach: towarzyskiej i regionalnej. W kategorii towarzyskiej zwyciężyła Amelia Milczarek, którą mogliśmy oglądać we wszystkich eliminacjach cyklu. Zawodniczka startowała na dwóch koniach: na Hultaju i Las Palmas, którego wybrała do startu w finale. Amelia zdobyła łącznie 240 punktów, co dało Jej prawie stuprocentową przewagę nad Moniką Sitarską zajmującą drugie miejsce w klasyfikacji. Trzecia była Dorota Stelmach i Kolt (110 punktów).

W kategorii regionalnej o najlepsze miejsce rywalizowało ostatecznie sześć par. Wygrała Weronika Madej dosiadająca zjawiskowego Diamond Dream (190 punktów). Drugie miejsce zdobył Daniel Dębowski na Fire Girl M, który podobnie jak Amelia Milczarek nie opuścił żadnej z eliminacji AROmeriady winter 2018/2019. Łączny wynik tej pary to 145 punktów. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Przybylska startująca na Diango AA (115 punktów).

Najwyższe miejsce na podium w Rundzie Srebrnej zajął Paweł Łyżwiński na Desperado, który bronił pozycji lidera już od pierwszego spotkania, nie dając tym samym swoim rywalom żadnych szans. Druga była Monika Sitarka na Francis (279 punktów), trzecia – Wiktoria Wyrzykowska i Hawana (210 punktów).

W kategorii kucy Rundy Srebrnej wygrała Julia Jokiel na Pati BH.

Zwycięzcą Rundy Złotej, z wynikiem 430 punktów, została Wioletta Milczarek. Druga była reprezentantka gospodarzy – Zofia Marx na koniu Amar. Warto tutaj zaznaczyć, że ta zawodniczka z powodzeniem startuje również w konkurencji skoków przez przeszkody. Trzecie miejsce zdobyła Oliwia Laferi-Sapiej na Carte Blanche (260 punktów), która wygrała jednocześnie Rundę Platynową na swojej drugiej klaczy – Donna Agatha.

Zwyciężczyni Rundy Platynowej (Oliwia Laferi-Sapiej) zdobyła łącznie 530 punktów. Druga była Natalia Leshchiy z KJ Centurion startująca na fantastycznym Frederich K (260 punktów).

AROmeriada winter (Skoki)

W zimowej edycji skokowej AROmeriady sklasyfikowanych zostało blisko 120 par. Ostatnie spotkanie odbyło się w pierwszy weekend kwietnia.

Rundę Brązową, z ogromną przewagą punktową (225 punktów), zwyciężyła Aleksandra Syliwoniuk dosiadająca Bajecznego Księcia. Druga była Blanka Jasińska z Clifem (115 pkt.), a trzecia reprezentantka gospodarzy i podopieczna naszej szkoły jazdy konnej – Hania Bzowska na Gacku (95 pkt.).

Rundę Srebrną zdominowali zawodnicy z Lublina. Najwyższe miejsce na podium zajął Jakub Foks na Drużniku (260 pkt.). Drugie miejsce wywalczyła Inga Wach na klaczy Cicha Woda (245 pkt.), trzecie Ewelina Kluska i Wiaston (140 pkt.).

Rundę Złotą wygrał Łukasz Wysocki startujący na Toledo (260 pkt.). Drugie miejsce przypadło Klaudii Olchowskiej i Sonacie (200 pkt.).

AROmeriada summer 2018

AROmeriada summer 2018 miała być tylko specjalną edycją halowego cyklu w związku z otwarciem nowego placu zewnętrznego w naszym ośrodku. Tymczasem okazało się, że cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród zawodników już od pierwszego spotkania. Łącznie, w pięciu eliminacjach, wystartowało ponad 150 par. Mamy nadzieję, że letnia edycja cyklu już na stałe zagości w kalendarzach zawodników startujących na Mazowszu, startujących nie tylko w konkurencji skoków.

Zwycięzcy AROmeriada summer (skoki) 2018:

  • Runda Brązowa: Klaudia Mościcka i Iron, KJ Aromer
  • Runda Srebrna: Natalia Domagała i Zarim, KJ Aromer
  • Runda Złota: Anna Więcek i Proteus, KJ Aromer
  • Runda Platynowa: Ewa Mulik i Foria, SKJ Olimpia Warszawa
  • AROmeriada summer (skoki) 2018

AROmeriada 2017/2018

Pierwsza edycja AROmeriady odbyła się w trzech konkurencjach olimpijskich. Niestety tylko w jednej (skoki) udało się zorganizować finał.

Rundę Brązową wygrała Agnieszka Pietrak startująca na klaczy Likia Word z łącznym wynikiem 205 punktów po pięciu eliminacjach. Druga była Antonina Kopacz na Domino (205 pkt.), a trzecia Maja Gromadowska. Pozycję lidera w srebrnej rundzie obroniła Zuzanna Tomaszewska, która zdobyła łącznie 350 punktów.

Drugie miejsce zajął Karol Turowski na klaczy Beatricci-G (265 punktów). Trzecia, z łącznym wynikiem 225 punktów, była Zuzanna Werelich. Rundę honorową Rundy Złotej AROmeriady (Skoki) 2017/2018 poprowadziła Magdalena Żółkiewicz-Fiuk i Lancer Son, która zdobyła łącznie 460 punktów. Drugie miejsce przypadło Zuzannie Tomaszewskiej. Trzeci był Karol Turowski, reprezentujący barwy gospodarza cyklu - KJ Aromer.